כדי להתחיל את הפרק הבא בחיים ברגל ימין, חשוב לבחור בית דיור מוגן איכותי, מוביל ואמין. על מה חשוב לשים דגש כשמקבלים את הבחירה, ואילו פתרונות קיימים למי שרוצה להמשיך וליהנות משגרת היומיום שלו?

מעבר דירה הוא אף פעם לא תהליך פשוט, על אחת כמה וכמה כשמדובר בקבוצת הגיל המבוגרת. עם זאת, ההבנה של צורכי בני גיל הזהב העצמאיים, שרוצים לנהל את שגרת החיים המוכרת בסביבת מגורים בטוחה ומותאמת – הביאה להתפתחותם של פתרונות דיור מוגן חדש ומתקדם. דיור מוגן יוקרתי ואיכותי, עם כל מה שנחוץ ברמה היומיומית. החל מדירות מפנקות ועד לחיי קהילה מגוונים. כך שבין אם מעבר הדירה קשור לבדידות ובין אם בצורך בדירה בעלת גישה נוחה ובטיחותית, ניתן לקבל מענה מקיף כבר מהיום הראשון.

איך מזהים בית דיור מוגן איכותי?

לכל בית דיור מוגן מאפיינים משלו, אך בבואכם לחפש בית דיור מוגן חדש בסטנדרט הגבוה ביותר – חשוב לשים לב למספר פרמטרים:

החוגים והפעילויות – הדיירים בבתי דיור מוגן הם אנשים עצמאיים ופעילים, ולכן הם זקוקים לסדר יום מרגש ולמגוון אפשרויות בחירה. בית דיור מוגן איכותי יעניק להם את כל אלה, עם חוגים ואימוני כושר שמותאמים לצרכים שלהם. רשת "בית לב" לדוגמה, הכוללת בתי דיור מוגן יוקרתי בפריסה ארצית, מציעה לדייריה חדרי כושר חדישים ואפשרות להשתתף במגוון רב של חוגים מדי יום. בין אם באופן אישי או בקבוצה. על מנת למקסם את התועלת מכל אימון, הדיירים מתאמנים עם מדריכים צמודים ומנוסים.

המיקום – המטרה של דיירי הדיור המוגן היא להמשיך וליהנות מהשגרה המוכרת, כולל הסידורים שהם נוהגים לבצע. ולכן אם אתם מחפשים פתרון מגורים בעיר ספציפית, ודאו שבית הדיור ממוקם בנקודה מרכזית בעלת גישה נוחה למקומות החשובים לכם. מאחר שרשת "בית בלב" כוללת בתים במגוון ערים, החל מתל אביב ועד לקריית מוצקין, תוכלו למצוא מענה מקיף לצורכיכם. בין אם אתם מחפשים בית דיור מוגן יוקרתי בצפון, דיור מוגן יוקרתי בירושלים ועוד.

הדירות – בדקו מהו הגודל של הדירות ומהי רמת האבזור, כדי למצוא את הדירה המדויקת ביותר עבורכם.

אפשרויות אירוח – החלטתם לעבור אל בית דיור מוגן יוקרתי בחיפה, אבל הנכדים באים מתל אביב? אין שום בעיה. פתרון נוסף שמוצע ב"בית בלב" הוא היכולת לארח בנוחות את המשפחה והנכדים בכל פעם שהם מגיעים לביקור. כך שאם חששתם שהמעבר ישפיע על שגרת האירוח המוכרת והאהובה עליכם, תוכלו להישאר רגועים. אתם מוזמנים לארח את היקרים לכם בדירה שלכם או בדירות אירוח, כמו גם ליהנות מבילויים משפחתיים בכל אחד מהאזורים המשותפים.

אנשי הצוות – האם בית הדיור מספק מענה במצבים בהם נדרשת תחזוקת הדירה, ניקיון או החלפת נורה? ומה קורה אם הדייר חש ברע וזקוק לפינוי לבית חולים? האם קיימת אבטחה מסביב לשעון?