כיצד הפכו סגנונות ריקוד כמו סלסה ואפילו מחול מודרני לפעילויות כושר פופולאריות בקרב בני הגיל השלישי, ואיך הם יכולים לשפר את מצב הרוח, לחזק את הגוף ואפילו לעזור למצוא אהבה חדשה?

ריקוד הוא חלק בלתי נפרד מכל אירוע משמח, החל מיום הולדת ועד לחתונה. כשאנחנו רוקדים אנחנו מתקרבים לאנשים אחרים, מחזקים קשרים ויוצרים זיכרונות חדשים. וכל מי שמגיע לסטודיו ריקוד באופן קבוע, ישמח לספר לכם שמדובר גם בפעילות גופנית שאין להמעיט בערכה. בדיוק בגלל זה, בבתי דיור מוגן רבים ניתן למצוא שיעורי תרפיה בריקוד ומגוון חוגי ריקודים למבוגרים. 

חוג ריקודים סלוניים למבוגרים מעניק למשתתפים, שחלקם רקדו סלסה או ואלס בנעוריהם, יכולת להתחבר לתקופה מרגשת מהעבר. במקביל, באמצעות לימוד ריקודים סלוניים למבוגרים ניתן גם להרוויח מגוון יתרונות בריאותיים משמעותיים. החל מחיזוק היציבה, דרך שיפור הקואורדינציה והגמישות ועד להפחתת הסיכון לנפילות. במילים אחרות, שומרים על הבריאות ונהנים בעת ובעונה אחת. ולכן מי שלא נהנה במיוחד שמפעילות אירובית רגילה, יכול לנסות חוג סלסה למבוגרים או ריקוד מודרני למבוגרים.

כוריאוגרפיה ככלי לשיפור הזיכרון

למרות שרובנו לא נקשר באופן אוטומטי בין ריקוד לבין טיפול בדמנציה, מתברר שיש ביניהם לא מעט מן המשותף. הבסיס לטיפול בחולי דמנציה כולל בין היתר למידה מדורגת ועבודה על משימות, מתוך הבנה שיש לעשות את המרב על מנת לסייע להם למצות את יכולותיהם. רחבת הריקודים מחייבת את המפזזים בה ללמוד כוריאוגרפיה, לשמור על קצב ולעבוד בתיאום. כתוצאה מכך, היא תורמת לשיפור הזיכרון ומעניקה לרוקדים גירוי אינטלקטואלי. כל מה שצריך כדי להרגיש צעירים.

להתאהב – ולא רק בריקוד

נוסף לשמירה על הבריאות, ריקודים סלוניים למבוגרים הם גם המסגרת המושלמת להרחבת המעגל החברתי ואפילו מציאת אהבה חדשה. אחד מהאתגרים המורכבים של הגיל השלישי הוא מציאת חברים חדשים, ולכן כל חוג חדש עשוי לספק מענה לבעיה. במקרה של חוג ריקוד למבוגרים, היכולת ליהנות מהמקצב, להתקרב לבן או בת הזוג ולהימצא בסביבה מלאה באנרגיה, יכולה גם להביא להיווצרות קשרים אישיים. ואין ספק שאהבה היא אחד מהכלים האפקטיביים ביותר שעוזרים לנו להרגיש צעירים ונמרצים.

בתקופה שבה יציאה לגמלאות היא כבר מזמן לא סימן להאט את הקצב, מקומות כמו סטודיו ריקוד למבוגרים הופכים לאטרקציה מובילה. ואפילו אם עד היום חשבתם שאתם בעלי "רגליים שמאליות", זו בדיוק ההזדמנות שלכם להשתלב ברחבה וללמוד צעדים חדשים.