הרעיון של דיור מוגן קורץ לרבים מבני ובנות גיל הזהב, אלא שלצורך מימושו הם מעוניינים להבין מהן העלויות הנדרשות ואילו מסלולי תשלום רלוונטיים עבורם. אספנו עבורכם את המידע שחשוב לדעת בנושא

דיור מוגן הפך לאחד מפתרונות המגורים הפופולאריים ביותר בקרב בני הגיל השלישי. מדובר במגמה שהולכת יד ביד עם מאפייני גיל הזהב של ימינו, ששונים במידה רבה מאלה שיוחסו להם בעבר. אם עד לשנים האחרונות מסגרות דיור לבני העשור השביעי או השמיני סיפקו מענה מצומצם יחסית, כיום זה לחלוטין לא המצב. בתי הדיור המוגן המודרניים מיועדים לדיירים עצמאיים, שרוצים ליהנות מסביבת חיים שוקקת ופעילה אך גם בטוחה ומותאמת לצורכיהם.

כתוצאה מכך, נשים וגברים שרוצים לחיות בדירה נוחה, עם גישה לפעילויות חברתיות, הרצאות, חדר כושר ומתקנים נוספים – יודעים שיש להם לאן לפנות. בחלק מבתי הדיור אפילו מוצעת להם עזרה בכל הקשור לנושא המעבר, החל ממיון הפריטים שברשותם, דרך ההובלה ועד לפריקה בדירה החדשה שבחרו. עם זאת, כדי לקבל החלטה משמעותית כל כך הצפויה להשפיע על פרק חייהם הקרוב, זקוקים המתעניינים למידע מלא אודות עלות דיור מוגן ומה היא כוללת.

 

דיור מוגן מחירים ומסלולים

ראשית, חשוב לציין שכשם שעלויות השכרת דירה מושפעות ממגוון מאפיינים, גם במקרה של דיור מוגן עלויות הן נגזרת של מבחר גורמים שיש לקחת בחשבון. הן מושפעות מפרמטרים כמו מודל התמחור של הרשת, המיקום הגיאוגרפי של בית הדיור, גודל הדירה ותכולתה, כמו גם הפעילויות המוצעות באזורים המשותפים בתוך הבית עצמו. בין אם מדובר בחוגים, שירותי כביסה, הסעדה, הרצאות, הסעות וכדומה.

בנוסף, חשוב לזכור גם את האלמנט של מסלולי ההתקשרות עם בית הדיור, שנועדו לאפשר לכל דייר למצוא את הפתרון המתאים ביותר לצרכים וליכולות הפיננסיות שלו. ברשת בית בלב למשל, מוצעים לדיירים מסלולים שונים, נוסף למסלול הפיקדון המוכר שאולי שמעתם עליו. הדיירים יכולים לבחור באפשרות של שכירות חודשית, בפתרון של דמי כניסה עם פיקדון מופחת, במסלול ללא שחיקה, במסלול ללא דמי אחזקה ועוד. בנוסף, הרשת מציעה גם הסדרים מיוחדים ומודלים שנתפרים אישית ליכולותיו הפרטניות של כל דייר – כדי להגיע להסדר המתאים ביותר עבור מי שמחפש אפשרויות נוספות.

לסיכום, כמו שנוכחתם לגלות, במקרה של דיור מוגן מחירים מושפעים מגורמים שונים. גורמים אלה קשורים למאפייני הדירה, לסביבתה הקרובה, לתנאים המוצעים לדיירים ולמאפיינים האישיים של כל דייר. המשמעות היא שאם אתם מתעניינים בנושא אבל המחשבה על עלות דיור מוגן מרתיעה אתכם – תוכלו לפנות אל מספר בתי דיור ולבחון את ההצעות השונות הניתנות לכם. ההחלטה שתקבלו צריכה להתבסס על היכולות הפיננסיות שלכם ועל העדפותיכם האישיות, תוך הבנה שמדובר בהזדמנות שכדאי לנצל בצורה יעילה וחכמה.