לא עוצרים בגיל הזהב: פעילויות פנאי לגיל השלישי שיפתיעו אתכם

חשבתם שעולם הפנאי של הגיל השלישי מבוסס רק על פעילויות כמו בינגו? תופתעו לגלות שטעיתם. בני גיל הזהב של היום לא מאטים את הקצב, והתחומים שבהם הם עוסקים מוכיחים שגיל הוא רק מספר

הדמות הקלאסית של סבתא שיושבת מול אדן החלון וסורגת, עברה גלגולים רבים לאורך השנים. ולמרות שחלקנו עדיין חושבים על פעילויות לגיל השלישי כעל קטגוריה שכוללת בעיקר משחקי חשיבה קלאסיים ומנוחה – המציאות בשטח שונה לחלוטין. סבים וסבתות רבים מוכיחים באופן יומיומי שזה לחלוטין לא המצב, ונהנים ממגוון חוגים שעוזרים להם להישאר חדים, ממוקדים וצעירים. מחפשים המחשה לדברים? מספיק שתבקרו באחד מבתי הדיור המוגן המובילים, כדי להבין מה מעניין את בני הגיל השלישי של היום.

חלק לא קטן מהנשים והגברים שיוצאים כיום לגמלאות, הם עדיין פעילים, נמרצים ושאפתנים. והאפשרות להקדיש לעצמם זמן, לעתים לראשונה מזה שנים, מוביל את חלקם לשאול "מה מעניין אותי ואיך אני יכול לשים את עצמי במרכז?" רבים מהם צפויים להישאר פעילים עוד שנים ארוכות, כיוון שהעשור השביעי הוא כבר מזמן לא תקופת חיים שבה מורידים את הרגל מהגז. ולכן גם את התפיסה לגבי מה זה הגיל השלישי ומה מעניין אותו – הגיע הזמן לשנות.

פעילות חברתית לגיל הזהב

אז מה מעניין את הגיל השלישי ובאילו תחומים הוא שואף לקחת חלק? בקצרה, כל מה שמעניין גם את הצעירים, והרבה יותר. הסיבה שהפכה בתי דיור מוגן לפתרון פופולארי כל כך, קשורה בחלקה לעובדה שהם מתמקדים לא רק בדירה עצמה אלא גם בנושא של פעילות פנאי לגיל השלישי. דיור מוגן מאפשר לדיירים להפוך לחלק מקהילה, במסגרתה כל אחד מהם מוזמן לקחת חלק במבחר סוגי פעילות פנאי לגיל השלישי. ברשימה הזו נמצאים אינספור חוגים כמו יוגה, צ'י קונג, מדיטציה ואמנות, ובהתחשב בפופולאריות שהם זוכים לה – אין ספק שתחומי העניין בעשורים המתקדמים פורצי גבולות.

גם פעילות חברתית לגיל הזהב השתנתה לגמרי בשנים האחרונות, והיא כוללת מבחר רחב של אפשרויות והעדפות. החל ממסיבות ריקודים, דרך מפגשים בבתי קפה ועד לטיולים קבוצתיים בישראל ואף בחו"ל. אחרי שנים רבות במהלכן עבדו והקדישו את זמנם לאחרים, רבים מבני הגיל השלישי מעוניינים לראות עולם. לטייל בקצב שלהם ביעדים המובילים באירופה, להכיר את שביל ישראל, לעצור בערים האהובות עליהם ולראות כיצד נראים אתרים היסטוריים שתמיד חלמו לפגוש מקרוב.

לא רוצים להישאר מאחור?

אתם מוזמנים לקחת חלק בשינוי, להכיר חברים חדשים וליהנות בדיוק כמו שמגיע לכם. בררו לגבי פעילויות לגיל השלישי במרכזים הקהילתיים או הצטרפו אל חוגים לגיל השלישי בחדרי הכושר. דיירי בתי דיור מוגן יכולים לקבל גישה למבחר פעילויות מהסוג שהזכרנו, אפילו בלי לצאת מהבית. כך שאם מעבר דירה עומד על הפרק ואתם מחפשים מסגרת שתתאים לצרכים החדשים שלכם, ייתכן שמדובר בכיוון שתרצו לקחת בחשבון.