מעצבים את הבית

בית לא חייב להיות גדול, אלא מעוצב בחוכמה. טרנדים בעיצוב הבית לשנת 2015

רגע לפני בוא האביב, זה הזמן להתחדשות ולרענון הבית. לפניכם עצות וטיפים משולי סבטוב ואוסנת רוזן, עיצוב ואדריכלות פנים. כשבאים לחדש ולרענן חדר או את כל הבית, יש מקום להתייחס לכל המרכיבים בחלל. הרצפה, הקירות והתקרה, הצבעים, הרהיטים, התאורה, שנת 2015, בכל הנוגע לעיצוב הבית, מאופיינת בשילוב סגנונות. יותר ויותר חללים מעוצבים היום בסגנון המחבר בין ישן לחדש ויוצר צורות אורגניות ונגיעות דרמטיות בחלל. אחד הטרנדים המובילים השנה, הוא שילוב של סגנון רטרו עם עיצוב מודרני - מיזוג בין קלאסי לרומנטי. שילוב בין רהיטים ישנים לחדשים, שיוצר מראה וינטג׳ מחוספס, הוא מגמה בולטת היום בתחום העיצוב. מבחינת צבעים, זו שנה המאופיינת בצבעי פסטל רכים לצד צבעים עזים כמו בורגונדי, חרדל, כחול עשיר וורוד. כמובן שצבעי השמנת והאפור לא יוצאים מהאופנה, אבל הצבעים העזים ישלטו באקססוריז ובדקורציה המשלימה. הצבע שנבחר לצבע השנה ע"י חברת "פנטון" הוא Marcela - גוון יין עמוק ורומנטי, ואנו נראה הבדים, המרקמים, וכמובן אביזרי הנוי, כולם הם כלי המשחק שלנו בעיצוב הבית. אותו משתלב בכל פינה, החל מאביזרי נוי, ועד כלי בישול, שטיחים ושלל אביזרים לבית.

 

טיפים שיעזרו לכם לרענן את הבית:

 

ריצוף בחירת אריחים גדולים לריצוף, במידות 60*60 ס"מ ומעלה, תיצור תחושה של מרחב גדול יותר בחלל.

 

צביעת הבית כדאי להשתמש בצבעים בהירים לקירות ולתקרה ובכך לתרום ליצירת אשליה של חלל גדול. ניתן לבחור קיר אחד שיהיה הקיר הדומיננטי המעוצב, לדוגמא, יצירת "קיר תמונות משפחה", קיר עיצובי של תמונות כל בני המשפחה בניגוד לדעה הרווחת, חלל לבן לגמרי יראה קטן יותר מאשר חלל לבן בעל קיר בגוון אחר. ליצירת "עניין" בחלל, ניתן לבחור קיר אחד שייצבע בגוון כהה מעט מכל שאר קירות החדר. לדוגמה, גוון מוקה או קפה בהיר, או לחילופין טפט בצבעים בהירים ומרגיעים, לדורותיהם, על ידי בחירת מסגרות לתמונות בצורות ובסגנונות שונים. שיעזרו להחזיר את האור בצורה נכונה ויצרו אשליה של חדר מרווח.

 

בחירה צבעונית בחירת הצבעים משפיעה על התנהלות האדם בביתו, ובחללים קטנים במיוחד. בעזרת צבע ניתן ליצור אשליות מעניינות כמו חלל גבוה יותר מהקיים, עומקים שלא נראים, עושר צבעוני שאינו כביד על גודל החלל וטקסטורות פשוטות לעשייה שאינן מצריכות הוצאה כספית גדולה.

 

ריהוט וחפצי נוי על מנת להטמיע ריהוט מאסיבי בסביבה, מומלץ לצבוע אותו בגוון התואם לגוון הקירות. היום כבר לא צריך לקנות ריהוט חדש - אפשר לקחת את השימוש ברהיטים, המאגדים בתוכם כמה פונקציות, כמו שידות ורהיטים המשמשים גם חשוב לזכור כי בחללים קטנים "LESS IS MORE" ובתרגום - מינימליזם בחלל. על ידי מינון נכון ולא עמוס של פריטים בחלל, ניתן לשמור על תחושת קלילות ואווריריות ועל יכולת המעבר בין הרהיטים. מומלץ למקם אביזרי נוי, עבודות אמנות ופרטי טקסטיל הריהוט הישן לצביעה מחודשת וכך לרענן את הבית ברבע מהמחיר. לאחסון, מהווה פתרון פונקציונלי נהדר בחללים קטנים. דקורטיביים על גבי הקירות ולא למלא איתם שטח רצפה.

 

עיצובים פרחוניים וטקסטיל עיצובים פרחוניים וטקסטיל היא מגמה גוברת. טקסטיל צבעוני או פרחוני הוא אפשרות נהדרת לשדרוג חלל קיים, וניתן לעשות זאת באמצעות כריות עם דוגמא פרחונית, מצעים, מפות או וילונות. ריפוד מחדש של כורסאות, הדבקת טפט תואם או צביעת קיר בגוון המשתלב עם אלמנטים מפרטי הטקסטיל - כל אלה יוצרים תחושה של הרמוניה.

 

לתאורה תפקיד חשוב בכל דירה, אבל בדירות עם חללים קטנים חשיבותה משמעותית אף יותר. מומלץ להשתמש בגופי תאורה בגוון חם, כשגופי תאורה שקועים אף יעזרו לחסוך מקום. תאורה פלורסנטית חמה, תסייע בחיסכון בחשמל וגם תמנע הצללות ותסייע ליצירת תחושה ויזואלית גדולה יותר. השימוש בתאורה נסתרת או מנורות UP LIGHT, המכוונת כלפי מעלה, תורמת לאשליית גובה.

 

וילונות הם אביזר נהדר שיכול להוסיף לחדר תחושת גובה או אפילו אשליית רוחב. תכנון וילונות התלויים מהתקרה ועד הרצפה, יצור תחושה של חלל בעל תקרה גבוהה, ווילון התלוי מקיר לקיר יצור אשליית רוחב.

 

מראה שילוב מראה בחלל המרכזי, יעשה פלאים בכל הקשור לתחושת המרחב. זאת, משום שהמראה לא רק מכפילה ויזואלית, לכאורה, את גודל החלל, אלא היא גם מפזרת את האור טוב יותר.

בתי הדיור המוגן של בית בלב נבנו עם מחשבה, תמיכה ועזרה לגיל המבוגר, לפרטים צרו קשר