מחלקות - בריאות בלב בת-ים

מערך השיקום

בית החולים בית בלב בת ים מעניק שירותי שיקום למגוון אוכלוסיות, תוך שמירה על הרצף הטיפולי מהאשפוז ועד השחרור. הטיפול כולל גם התאמה אישית ומקצועית של מכשירי עזר לניידות, המאפשרים לך לחזור במהירות ובנוחות לחיים פעילים וליהנות מאיכות החיים הגבוהה המגיעה לך. תהליך השיקום יכלול התייחסות לכל הבעיות הקשורות למצבך הבריאותי, עם דגש על שיפור התפקוד היומיומי ככל שניתן.

קרא עוד...
מערך מחלות ממושכות וגריאטריה

מערך המחלות הממושכות והגריאטריה בביה"ח בית בלב בת ים, מתמחה בטיפול במגוון מחלות ממושכות ותת חריפות ומעניק למטופלים טיפול מקצועי, אישי, חם ומסור. במסגרת המערך פועל צוות מומחה ומנוסה בתחום הגריאטריה, אשר מתאים לכל מטופל טיפול אישי בהתאם למצבו ולצרכיו.

קרא עוד...
המערך לשיקום נשימתי ומונשמים כרוניים

המערך לשיקום נשימתי ומונשמים כרוניים מטפל במאושפזים בעלי פוטנציאל לשיקום נשימתי ובמונשמים כרוניים. המחלקות מאוישות בצוות רב מקצועי מיומן ובעל הכשרה מיוחדת בטיפול בחולים מונשמים, בגמילה ממנשם ובשיקום נשימתי. צוות המערך רואה חשיבות רבה בטיפול בחולה המונשם ובליווי בני משפחתו ומקיים באופן סדיר קבוצות תמיכה למטופלים ולבני משפחותיהם.

קרא עוד...
מכון פיזיותרפיה

לטיפולי הפיזיותרפיה חשיבות רבה בשיפור יכולת התנועה והתפקוד. בטיפול מושם דגש על מרכיבי התנועה והתפקוד,על חיזוק שרירים ועל שיפור שווי המשקל והסבולת. כל זאת, על מנת להשיג עצמאות מרבית בתפקוד היומיומי. לצוות ניסיון רב בהפחתת כאבי שרירים ומפרקים. במקום עובד צוות פיזיותרפיסטים גדול ,ותיק ומנוסה, אשר מספק שירות מקצועי למגוון רחב של בעיות אורטופדיות, נוירולוגיות, נשימתיות ושיקום לאחר פגיעות רב מערכתיות. הצוות אף מפעיל קבוצות התעמלות רבות ומגוונות, ביניהן קבוצת גב, פילאטיס, שיווי משקל ועוד (חלק מהקבוצות מתקיימות גם ברוסית

קרא עוד...
מכון ריפוי בעיסוק

מטרת הריפוי בעיסוק היא לקדם את המטופל, ככל האפשר, לתפקוד עצמאי בחיי היום־יום. ריפוי בעיסוק מספק כלים ומיומנויות שעוזרות למטופל לאחר כל שינוי ביכולותיו להמשיך ותפקד בצורה יעילה ועצמאית יותר.

קרא עוד...
קלינאות תקשורת

צוות קלינאי התקשורת עוסק באבחון וטיפול בהפרעות שפה, דיבור, קול, חוסר שטף וגמגום במבוגרים, כמו גם בהפרעות בליעה. כל מטופל עובר אבחון מקיף עם קבלתו, נבנית עבורו תכנית טיפול אישית וניתנת הדרכה למשפחה. המחלקה להפרעות בתקשורת מפעילה תכנית גמילה מהזנה חלופית (זונדה או גסטרוסטום) ומבצעת התאמת אביזרי עזר לדיבור.

קרא עוד...
שירותי תזונה ודיאטה

צוות הדיאטניות/ים הקליניות/ים מתמחות/ים בתזונה למגוון הגילאים ובפרט בתזונה לגיל השלישי. המטרה הינה שיפור אורח חיים, שיפור מצב תזונתי, מניעת מחלות על ידי תזונה נכונה, ירידה במשקל והתאמת תפריט לשמירה על בריאות המטופל, תוך התייחסות למחלות רקע.

קרא עוד...
השירות הסוציאלי

העובדות הסוציאליות במכון מבצעות אבחון פסיכו – סוציאלי וקובעות תוכנית התערבות בנושאים שונים, ביניהם התמודדות עם משברים, אבדנים חולי ונכות ועוד, בהתאם למצבו ולצרכיו. מעבר לכך, השירות הסוציאלי אחראי על סיוע והתערבות כוללת במצב החדש, תוך מתן תמיכה רגשית ומשפחתית בתהליך השיקום; עזרה במיצוי זכויות ותיווך לשירותים מסייעים בקהילה; מרכז ייעוץ ותמיכה פרטנית / קבוצתית לבני משפחה המטפלים בחולים סיעודיים או דמנטיים השוהים בביתם. ההתייחסות בטיפול היא פרטנית ו/או קבוצתית, וכוללת שיחות לתמיכה רגשית וסיוע במיצוי זכויות. העובדות הסוציאליות הינן חלק ממערך האבחון הגריאטרי למטופלים עם ירידה קוגניטיבית .

קרא עוד...
השירות הפסיכולוגי – פסיכולוגיה שיקומית ונוירו פסיכולוגיה

השירות הפסיכולוגי כולל טיפול פרטני ואבחון נוירו – פסיכולוגי. מטרת הטיפול היא ללוות את המטופל בתהליך השיקום, לעזור בעיבוד החוויה והתמודדות עם השלכותיה ולאפשר חזרה לחיי שיגרה. כל זאת, תוך שימוש בכלים התנהגותיים – קוגניטיביים, לצד תמיכה רגשית.

קרא עוד...
כיצד פונים ?

שיקום יום:
יש לתאם תור לבדיקת רופא מומחה בשיקום.
ניתן לפנות דרך קופות החולים או באופן פרטי .

מכון:
תור למכון הפיזיותרפיה ניתן לקבוע דרך מוקד זימון תורים של 'מכבי', או ישירות עם משרד הקבלה של המכון. במקרה זה יש להצטייד בהפניית רופא.
ניתן לקבל טיפולים פרטיים במכון הפיזיותרפיה.
מומלץ להצטייד במסמכים רפואיים רלוונטיים.
טלפונים לתאום תור לשיקום יום ולמכון:
03-5008541 – משרד הקבלה
076-8611121 / 076-8611100 -- מענה קולי להשארת הודעה .

יום הקבלה
על המטופל להגיע מעט לפני השעה היעודה ולהצטייד ב:
- מסמכים רפואיים (מכתב שחרור מבית חולים או הפנייה מרופא מטפל)
- התחייבות כספית (טופס 17 מקופת חולים, חברת ביטוח או כל גורם מבטח אחר)
- בגדים נוחים

פרטי הפניה
ניתן לתאם תורים לשיקום יום ולמכון בטלפונים:
03-5008541 – משרד הקבלה
076-8611121 / 076-8611100 -- מענה קולי להשארת הודעה

קרא עוד...
צור קשר

מאשר קבלת תוכן פרסומי?