שאלות נפוצות ומיתוסים

דיור מוגן הוא מה שהיה פעם בית אבות?

בהחלט לא. בית אבות היא מסגרת מוסדית. דיור מוגן הינה מסגרת חיים עצמאית, בה חיים אנשים בדירותיהם, בפרטיות מוחלטת, עם הריהוט שלהם, עם בן זוגם או לבד ולא בחדרים משותפים. האווירה אינה מוסדית - סדר היום חופשי, ניתן להצטרף לפעילות וניתן שלא, מי שרוצה אוכל בביתו וכו'. מעל הכל, בית אבות מיועד לתשושים ודיור מוגן - לעצמאיים.

קרא עוד...

לדיור מוגן מגיעים בגיל מבוגר מאד, כשלא יכולים לתפקד עצמאית וזקוקים לעזרה

ההיפך הוא הנכון. בכדי ליהנות מהפעילויות והשירותים הניתנים בדיור מוגן, הדייר חייב להיות עצמאי לחלוטין, מתפקד ובמצב בריאותי טוב. הדיור המוגן שוקק פעילות ומיועד לאנשים עם רוח צעירה. כשתשושים, לא ניתן ליהנות מיתרונות הבית וכנראה גם לא להתקבל ולהיות דייר מן המניין.

קרא עוד...

בבתי דיור מוגן כולם זקנים - רוצה להיות בסביבה מעורבת

אכן הבית מיועד לאוכלוסיה מבוגרת, אך האנשים צעירים ברוחם, הצוות מעורב בכל הפעילויות, בני המשפחה באים לבקר, מגיעים הרבה אנשים מבחוץ להנחות, להופיע ולהעביר חוגים.

קרא עוד...

דיור מוגן יקר מאד - רק לעשירים מאד

בבתי הדיור המוגן של רשת בית בלב גרים אנשים ממעמד בינוני בעיקר. מבוגר שיש בבעלותו דירה ופנסיה, יכול בהחלט להרשות לעצמו לגור עד סוף ימיו בדיור מוגן. לבית בלב יש גם מודל שיווק מיוחד המאפשר לבוא לקראת הלקוח בעזרת תשלומים ולהגיע להסדר שיתאים לו.

קרא עוד...

דיור מוגן זה לשים את כספנו על קרן הצבי - מחר הם יפשטו רגל, ואני אנא אני בא?

עד כה, אף רשת דיור מוגן בארץ לא פשטה רגל ומקרים כאלו לא קרו. רשת בית בלב שייכת לקבוצת מכבי שרותי בריאות. זהו גוף ציבורי ותיק ומכובד שאין סיכוי שיפשוט את הרגל. בנוסף, כל מי שיצטרף לבית אילדן - הבית החדש, ייהנה מערבות בנקאית על כל הסכומים שהפקיד, עד לכניסתו לבית.

קרא עוד...

הכי טוב בבית

דיור מוגן הוא עוד יותר טוב מהבית אליו היית רגיל, הרבה חברים, פעילות כל היום ואפשרות לבחור אם רוצים חברה או אם רוצים שקט ופרטיות. כל השירותים מוצעים תחת קורת גג אחת באופן בטוח ומגונן, אבטחה, רפואה, לחצני מצוקה, שרות בנק, מכון יופי, הסעות, בית קפה ועוד.

קרא עוד...

היום אני בריא - לאן יעבירו אותי כשאחלה או כאשר אהפוך לסיעודי?שוב אצטרך לעבור?

במתחם בית אילדן יש לנו את כל הרצף הטיפולי, במידה ותזדקקו לסיוע נוסף בדירה, יש שרות מטפלות. במידה ולא תוכלו להסתדר לבד בדירה, תוכלו לעבור לדירה פרטית אחרת באגף הדיור התומך ולהמשיך להיות חלק מהבית. בבית אילדן קיימת אף מחלקה סיעודית ברמה גבוהה, בה ניתנת עדיפות לדיירי הבית ואף הנחה מיוחדת.

קרא עוד...

למה שאתן לכם את הכסף במקום להשאיר ירושה לילדים?

בבית בלב הדירות לא נרכשות, ההצטרפות היא בשיטת הפיקדון הדייר מפקיד פיקדון אשר נשחק במשך מס' שנים מסוים, בד"כ 3% בשנה עד 12 שנים מקסימום. בכל שלב בו מחליט הדייר לעזוב או חלילה הולך לעולמו, מוחזר לו סכום הפיקדון בניכוי השחיקה. גם במקרים בהם מגיעים למקסימום השחיקה, ההפסד מהפיקדון יכול להגיע ל36%, כך שההורים נהנים מחיים טובים ובטוחים, דבר המאפשר לילדים להמשיך בשגרת חייהם. גם במקרה זה עדיין ההורים יוכלו להשאיר ירושה לשארי בשרם.

קרא עוד...

אני מתחייב עכשיו להיכנס לפרוייקט בבנייה, מי יודע מה יהיה איתי עוד שנה ויותר? אם מצבי יתדרדר?

במידה וחס וחלילה יקרה מצב כזה, כל הסכום שהפקדת בניכוי התשלום על תקופת המגורים יוחזר לך במלואו וצמוד.

התשובות נכתבו ע"י צוות המומחים של רשת הדיור המוגן "בית בלב"

קרא עוד...