מדובר  למעשה בשני סגנונות חיים שונים לחלוטין. ריכזנו עבורכם מספר הבדלים מהותיים:

סיגנון ואורח חיים

הדיור המוגן מאפשר לקיים חיים פעילים ועשירים בתוך קהילה וליהנות מעצמאות מוחלטת. אתם יוצאים וחוזרים אל הדירה היוקרתית שלכם, ומנהלים את חייכם כראות עיניכם. דיירי דיור מוגן עובדים, מטיילים, נוסעים ומבלים. מגוון החוגים והפעילויות בתחומי התרבות, הספורט והפנאי הוא בגדר אפשרות. רוצים? תיהנו. מעדיפים לעשות משהו אחר? עשו. איש לא מגביל אתכם, אתם לא כפופים לשום לו"ז וכל האפשרויות פתוחות בפניכם.

בית אבות הוא מסגרת מוסדית המתנהלת על פי סדר יום מוכתב ואינה מותאמת לרצון הפרט. הוא מיועד לתת מענה לקשישים הזקוקים לעזרה סיעודית וליווי בפעולות יומיומיות שונות. הסיוע הרפואי וההשגחה 24/7 מספקים להם את המעטפת טיפולית לה הם זקוקים.

פנאי ותרבות

בדיור המוגן אתם נהנים מסל שירותים המאפשר לכם פעילות תרבות ופנאי מגוונת ועשירה המיוחד: יוגה, פילאטיס, ריקודים, הרצאות בנושאים שונים, שיעורי מוזיקה, טיולים משותפים בארץ ובחו"ל, הופעות של אמנים, אימוני כושר, חוגים שונים, ציור, אמנות יוצרת, שחייה ועוד ועוד. תמהיל הפעילויות העשיר בדיור המוגן, מאפשר לכם לבחור בכל יום את הפעילות המתאימה לכם ביותר, בזמן הנוח לכם ביותר. אתם יכולים להמשיך לעסוק בתחביבים האהובים עליכם וגם לפתח תחביבים חדשים, לגלות כישרונות חבויים או להגשים חלומות ישנים.

בתי אבות מאפשרים לדיירים להשתתף בפעילויות מסוימות, אולם באופן כללי בשל הצרכים הטיפוליים והסיעודיים של הדיירים מדובר במגוון מצומצם ומוגבל יחסית.

דירות המגורים

בדיור מוגן אתם בוחרים את גודל הדירה והמבנה שלה. אתם גרים בדירה פרטית מעוצבת ומרווחת ונהנים גם משטחים ציבוריים נרחבים, כך שתוכלו לארח חברים ובני משפחה. הדירות מאובזרות ומעוצבות באופן כזה שתוכלו גם לשלב את הטאצ' האישי שלכם. כל דירה כוללת מטבח מאובזר ואתם יכולים לבחור לבשל לעצמם את הארוחות או לאכול במסעדת השף של הבית.

בבתי אבות מספקים מסגרת מגורים לקשישים בדרגות תפקוד שונות, הדיירים בדרך כלל חולקים  חדר עם דייר נוסף או יותר ומקבלים ארוחות במסגרת חדר אוכל משותף.

מעורבות קהילתית

בדיור המוגן חלק מהדיירים עדיין עובדים והאחרים יכולים להתנדב למען הקהילה באופן עצמאי או במסגרת פעילויות התנדבותיות וחינוכיות שיוזם הדיור המוגן. לדוגמה: מפגשים עם תלמידים, סיוע לנזקקים, ליווי נוער במצוקה ועוד. בדרך כלל בבתי הדיור המוגן יוצרים שיתופי פעולה עם מוסדות עירוניים כמו גנים/בתי ספר, תנועות נוער ואפילו יחידות צבאיות. כל אלה משמשים כר נרחב לפעילות קהילתית משותפת.

בבתי אבות ישנה לעתים פעילות חברתית מצד הדיירים, אולם לרוב המעורבות הקהילתית באה לביטוי בכך שנציגים מקהילות שונות מגיעים להתנדב ולסייע בבתי האבות.

בריאות ושירות לדייר

זהו אחד הייעודים המרכזיים של בית אבות – עזרה והשגחה רפואית 24/7. בתי אבות מיועדים למבוגרים הזקוקים לעזרה באופן יומיומי; מחלקות סיעודיות מיועדות לכאלה הזקוקים לעזרה ברמות שונות.

בדיור המוגן מדובר בשירותים במגוון רבדים. מכיוון שמדובר בדיירים עצמאיים השירות כולל ניקיון, אחזקה ועזרה בתפעול – יש גם ליווי רפואי ומרפאה 24/7, ובחלק מבתי הדיור המוגן ממוקמות גם מחלקות סיעודיות. סביר יותר שבדיור מוגן תשמרו על הבריאות שלכם באמצעות הקפדה על תזונה נכונה במסעדה, הקפדה על פעילות גופנית סדירה באמצעות חדר הכושר והחוגים השונים, ואחרי ששמעתם הרצאה בנושא מאחד המומחים שהגיעו לבית.

כפי שניתן להבין, ההבדלים בין בית אבות לדיור מוגן הם משמעותיים. על כל אחד להחליט מה המסגרת המתאימה לו ביותר. רשת בית בלב מקבוצת מכבי שירותי בריאות, היא החברה הגדולה והמובילה בתחום הטיפול והשירות לבני הגיל השלישי, עם ניסיון של למעלה מ-30 שנים ובפריסה ארצית. בבתי הדיור המוגן של רשת בית בלב נהנים הדיירים מאיכות חיים גבוהה בזכות מקצועיות ללא פשרות, חיי קהילה עשירים ומגוונים, צוות מיומן, יחס חם ומגוון דירות מפנקות. לרשת בית בלב 6 בתי דיור בפריסה ארצית: פתח תקווה, תל אביב, כפר סבא, רמת השרון, ירושלים וקריית מוצקין. בתי הדיור מציעים מסלולי התקשרות גמישים, במודל ייחודי המאפשר התאמה ליכולות הדיירים ולצורכיהם.