המרכז הרפואי שיקומי "בית בלב" – אילת השייך לרשת "בית בלב" מקבוצת מכבי שירותי בריאות, נמצא במקום אידאלי במרכז אילת. זהו אחד מהמרכזים הרפואיים השיקומיים המקצועיים בתחומם בדרום הארץ.

קרא עוד >

מערך השיקום האשפוזי

אילוסטרציה אייקון שיקום גריאטרי בית בלב

שיקום גריאטרי

אילוסטרציה אייקון סיעודי מורכב בית בלב

סיעודי מורכב

אילוסטרציה אייקון סיעודי בית בלב

סיעודי

שיקום יום ומכונים

ריפוי בעיסוק

פעילות המאפשרת למטופלים החווים קשיים פיזיים וקוגניטיביים לשפר את תפקודם היומיומי באמצעות תוכנית אישית ולחיות חיים עצמאיים ואיכותיים עד כמה שניתן, גם בבית וגם בקהילה. דגש מיוחד ניתן לשיפור מוטורי ותחושתי של הגפה העליונה (לצורך לבוש, אכילה, רחצה וכד') ולאבחון וטיפול בליקויים קוגניטיביים (זיכרון, תכנון, בקרה, למידה וכו').

שירותי פסיכולוגיה שיקומית
ונוירו פסיכולוגיה

השירות הפסיכולוגי השיקומי והנוירופסיכולוגי מאבחן ומטפל במגוון רחב של פגיעות פסיכולוגיות לאחר תאונות, טראומות פיזיות ונפשיות וליקויים שונים. מטרת הטיפול היא ללוות את המטופל בתהליך השיקום, לסייע לו לעבד את החוויה והשלכותיה ולאפשר לו לחזור לחיי שגרה. הטיפול כולל התייחסות לסביבה הקרובה של המטופל ולהתמודדויות עם קשיים בסביבה הפיזית.

תזונה

שירותי התזונה והדיאטה מסופקים על ידי צוות דיאטנים קליניים מומחים, המתאימים לכל מטופל תוכנית אישית בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי והתזונתי, במטרה לשפר את איכות חייו. צוות המרכז מתמחה בתזונה לגיל השלישי, תזונה לסובלים ממחלת הסוכרת, איזון תפריט אישי לתזונה נבונה וירידה במשקל, תזונה צמחונית וטבעונית, תזונת ספורט ועוד.

קלינאות תקשורת

צוות המומחים לקלינאות תקשורת מאבחן ומטפל בהפרעות בדיבור, קול, חוסר שטף, גמגום והפרעות בליעה. לאחר אבחון מקיף נבנית עבור המטופל תוכנית אישית ומקיפה וניתנת הדרכה גם למשפחה. המחלקה מתמחה גם בגמילה מהזנה חלופית (זונדה או גסטרוסטום) ובהתאמת אביזרי עזר לדיבור ולתקשורת חלופית.

פיזיותרפיה

פעילות הפיזיותרפיה מספקת שירות מקצועי, פרטני וקבוצתי, למגוון רחב של בעיות אורתופדיות, נשימתיות, נוירולוגיות ושיקום לאחר פגיעות רב מערכתיות. מטרת הפעילות היא למנוע התדרדרות ולשפר את יכולת התנועה והתפקוד. צוות רחב של פיזיותרפיסטים מוסמכים ומכשור מתקדם עומדים לרשות המטופלים, הנהנים מתוכנית טיפול מותאמת אישית לכל לקוח ומהכוונה לתרגול עצמאי.

מרפאת מכשירים באישור
משרד הבריאות ומכון לואיס

המרפאה מספקת מענה למטופלים הזקוקים להתאמה אישית של נעליים אורתופדיות, תותבות וסדים ומתבצע בה מעקב תקופתי למטופלים כרוניים.

חדר כושר רפואי

חדר הכושר הרפואי מנוהל ומופעל על ידי צוות פיזיותרפיסטים מומחים ומותאם לגיל המבוגר ולמתעמלים עם בעיות רפואיות. הוא מאובזר במגוון מכשירים רחב, ייחודי ומתקדם.

שיקום בית

שירותי
שיקום בית

כחלק מהרצף הטיפולי, וללקוחות שאינם זקוקים לשיקום באשפוז, "בית בלב" מפעילה מערך של שירותי שיקום המתבצע בביתו של המטופל. השירות ניתן על ידי צוות רב מקצועי הכולל רופאים, אחיות, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, דיאטנים, קלינאי תקשורת, פסיכולוגים. הטיפול ניתן תוך שיתוף פעולה עם הקופה המבטחת הממשיכה לספק למטופל את כל השירותים הניתנים על ידה בקהילה.

לעמוד שיקום בית

מידע כללי למאושפז ובני משפחה

לשיתוף הפעולה של המטופל ומשפחתו עם הצוות המטפל חשיבות מכרעת בהצלחת תהליך השיקום וחזרה לתפקוד מיטבי וסגנון חיים פעיל. אנו מאחלים שיקום מוצלח והחלמה מהירה.

זמני ארוחות

ארוחת בוקר – החל מהשעה 8:00 בבוקר
ארוחת צהריים – 12:00-13:30
ארוחות ביניים – 16:00-16:30
ארוחת ערב – 18:00-19:00

הרכב הארוחות נקבע ע"י דיאטנית מוסמכת בהתאם למצב הרפואי והתזונתי.

שעות ביקור

בין השעות: 09:00-13:00 ו 16:00-20:00

לביקורי קרובים חשיבות מכרעת בעידוד וסיוע לתהליך ההחלמה, עם זאת, על מנת שניתן יהיה להעניק טיפול מיטבי ולאפשר את זמני המנוחה הנחוצים להחלמת המטופלים, נבקש לכבד את נהלי המרכז הרפואי.

ציוד אישי

מומלץ להצטייד בפריטים אישיים לשיפור ההרגשה הביתית:

  • ביגוד קל בהתאם לעונה ונעליים סגורות (רצוי ללא שרוכים)
  • כלי רחצה וטיפוח אישי- טואלטיקה וקוסמטיקה

* צוות בית החולים אינו אחראי על החפצים האישיים ודברי ערך של המטופלים

כללי התנהגות למבקרים
  • מומלץ להקפיד על חיטוי ידיים בכניסה לבית החולים ובעת עזיבתו.
  •  אין לעשן במחלקות בית החולים.
  •  שהיית מטפל אישי/בן משפחה במחיצת המטופל מעבר לשעות הביקור באישור האחות האחראית במקרים חריגים.
  • שמירה על פרטיותם וכבוד המטופלים
חופשות

יציאה לחופשות מחויבת באישור ובתיאום עם האחות האחראית השאלת ציוד מבית החולים, תתאפשר רק באישור מראש ותמורת פיקדון.
שימו לב: אין לקחת לחופשה ציוד השייך לבית החולים.

העברה בין חדרים ומחלקות

העברת מטופל בין מחלקות ו/או מחדר לחדר בתוך המחלקה מתבצעת על פי שיקול דעת מקצועי. הודעה על העברה בין מחלקות תימסר למטופל ולבני משפחתו.

מרכזים רפואיים נוספים

רשת "בית בלב" מתמחה בטיפול שיקומי והמשכי באמצעות גישה טיפולית השמה דגש על סטנדרטים גבוהים. הגישה הטיפולית משלבת מקצועיות של צוות רב מקצועי ואיכות ללא פשרות. הניסיון רב השנים, הבקרות והציונים הגבוהים של משרד הבריאות, כמו גם היותה חלק מקבוצת מכבי – כל אלה מקנים לרשת "בית בלב" את המוניטין ממנו היא נהנית ומובילים לביקוש בקרב המטופלים.

נשר

כל צרכי השיקום לצד גישה טיפולית בסטנדרטים גבוהים במיוחד

לפרטים נוספים

ראשון לציון

מהמרכזים השיקומיים הגדולים והמקצועיים בישראל

לפרטים נוספים

כפר סבא

מרכז שיקומי מהמקצועיים בתחומם בישראל

לפרטים נוספים

אילת

מרכז שיקומי מקצועי וותיק לתושבי אילת והסביבה

לפרטים נוספים

הגעה ויצירת קשר

שד' התמרים 39 אילת I טל: 076-8611240 | מייל: eilat_pniot@bbalev.co.il

כפתור וייז

תחבורה ציבורית:

  • קווי "אגד": 2,1