מחלקות ומכונים - בריאות בלב תל השומר

מחלקת השיקום ברעננה מעניקה טיפול שיקומי מקיף ואינטנסיבי למגוון אוכלוסיות הזקוקות לכך, אם בשל מקרים של תאונה, פציעה או מחלה. השיקום כולל שיקום אורתופדי ונוירולוגי ושיקום כללי. המטרה העיקרית בשיקום היא לסייע למטופל לחזור לאורח חיים עצמאי, ככל האפשר, ולאפשר את תפקודיו בחיי היומיום. הקו המנחה את הצוות המטפל, הוא הרצף הטיפולי-שיקומי, החל מיום האשפוז ועד שובו של המשתקם לקהילה.

מכון השיקום המאובזר והמרווח מאופיין ברמה רפואית גבוהה בליווי ופיקוח מטה החברה, לו ניסיון רב בשיקום בכלל ושיקום גריאטרי בפרט. לרשות המכון עומדים הציוד הרפואי והידע הטכנולוגי המתקדמים ביותר. וכל זאת, בסביבה כפרית, נעימה ושקטה הטובלת בירוק.

במחלקה פועל צוות מקצועי, מיומן ובעל ניסיון רב בתחום השיקום. הצוות עושה שימוש בטכניקות טיפול מתקדמות, כגון מתן גירוים בהפעלה על ידי מוסיקה ותעסוקה מיוחדת ומספק ייעוץ פרטני והתאמה מלאה של תכנית השיקום לצרכים האינדיבידואליים של כל מטופל, כולל שעות טיפול גמישות (טיפולים בשעות אחה"צ ובימי שישי) התהליך הטיפולי, יחד עם הגישה השירותית החמה, מקלים על תקופת ההתמודדות של המטופלים ובני משפחותיהם. המחלקה מציעה:
• יחידה לשיקום יום – היחידה מיועדת למטופלים בעלי נכויות מסוגים שונים, הנמצאים במצב או שלב שאינם מחייבים אשפוז. הטיפול במחלקה ניתן מספר פעמים בשבוע, במסגרת תכנית אישית, הנבנית בהתאם לצרכים השיקומיים הפרטניים של כל מטופל.
• טיפולים פרטניים – פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת.
• *מגוון טיפולים אלטרנטיביים משלימים למטופלים ולבני משפחותיהם.
*בתשלום נוסף.

מחלקת סיעוד מורכב

המחלקה מיועדת לטיפול והשגחה רפואית צמודה לחולים הסובלים ממחלות כרוניות, בעיות בליעה ופצעי לחץ, פצעים לאחר ניתוחים מורכבים, חולים הזקוקים להזנה מלאכותית, מטופלים עם פיום קנה וטרכאוסטום וכד'. לרשות המטופלים ובני משפחותיהם עומדים רופאים מומחים במחלות פנימיות וגריאטריות, יועצים נוספים לפי הצורך וצוות פרא-רפואי. בנוסף לארוחות החמות ולשמירה המרבית על כבוד המטופל, צוות המחלקה מקפיד להעביר למטופלים את הזמן בנעימות וברוגע האפשריים, באמצעות פעילויות תעסוקה משותפות ומגוון אירועים ומפגשים חברתיים.

המדדים הקליניים נאמדים באופן קבוע ומהווים מדד לרמת איכות הטיפול במחלקות:
1. מדד FIM - הערכה תפקודית במחלקות השיקום
2. פצעי לחץ - הערכת הטיפול בפצעי לחץ
3. פוליפרמסיה - ריבוי תרופות בסיעודי ובמורכב
4. הערכה תזונתית - מדידת רמת האלבומין בדם
5. מדד כאב

צור קשר

מאשר קבלת תוכן פרסומי?