מחלקות ומכונים - בריאות בלב עומר

מחלקת השיקום בעומר מעניקה טיפול שיקומי מקיף ואינטנסיבי למגוון אוכלוסיות הזקוקות לכך, אם בשל מקרים של תאונה, פציעה או מחלה. השיקום כולל שיקום אורתופדי ונוירולוגי ושיקום כללי. המטרה העיקרית בשיקום היא לסייע למטופל לחזור לאורח חיים עצמאי, ככל האפשר, ולאפשר את תפקודיו בחיי היומיום. הקו המנחה את הצוות המטפל, הוא הרצף הטיפולי-שיקומי, החל מיום האשפוז ועד שובו של המשתקם לקהילה.

מכון השיקום המאובזר והמרווח מאופיין ברמה רפואית גבוהה בליווי ופיקוח מטה החברה, לו ניסיון רב בשיקום בכלל ושיקום גריאטרי בפרט. לרשות המכון עומדים הציוד הרפואי והידע הטכנולוגי המתקדמים ביותר. וכל זאת, בסביבה כפרית, נעימה ושקטה הטובלת בירוק.

במחלקה פועל צוות מקצועי, מיומן ובעל ניסיון רב בתחום השיקום. הצוות עושה שימוש בטכניקות טיפול מתקדמות, כגון מתן גירוים בהפעלה על ידי מוסיקה ותעסוקה מיוחדת ומספק ייעוץ פרטני והתאמה מלאה של תכנית השיקום לצרכים האינדיבידואליים של כל מטופל, כולל שעות טיפול גמישות (טיפולים בשעות אחה"צ ובימי שישי) התהליך הטיפולי, יחד עם הגישה השירותית החמה, מקלים על תקופת ההתמודדות של המטופלים ובני משפחותיהם. המחלקה מציעה:
• יחידה לשיקום יום – היחידה מיועדת למטופלים בעלי נכויות מסוגים שונים, הנמצאים במצב או שלב שאינם מחייבים אשפוז. הטיפול במחלקה ניתן מספר פעמים בשבוע, במסגרת תכנית אישית, הנבנית בהתאם לצרכים השיקומיים הפרטניים של כל מטופל.
• טיפולים פרטניים – פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת
• פיזיותרפיה במים (הידרותרפיה) – בריכה לטיפולי פיזיותרפיה במים

מחלקת השיקום בית בלב עומר הוקמה לנוחיות תושבי הדרום וניתן להגיע אליה באמצעות הפנייה על ידי כל אחת מקופות החולים, משרד הביטחון, חברות ביטוח או באופן פרטי, באמצעות פנייה ישירה.

מחלקת סיעוד מורכב

המחלקה מיועדת לטיפול והשגחה רפואית צמודה לחולים הסובלים מפצעי לחץ, פצעים לאחר ניתוחים מורכבים, חולים הזקוקים להזנה מלאכותית וכד'. לרשות המטופלים ובני משפחותיהם עומדים רופאים מומחים במחלות פנימיות וגריאטריות, יועצים נוספים לפי הצורך וצוות פרא-רפואי. בנוסף לארוחות החמות ולשמירה המירבית על כבוד המטופל, צוות המחלקה מקפיד להעביר למטופלים את הזמן בנעימות וברוגע האפשריים.
אל המחלקה ניתן להגיע באמצעות הפנייה ע"י כל אחת מקופות החולים

צור קשר

מאשר קבלת תוכן פרסומי?