במהלך חיינו אנו ניצבים לא פעם מול הצורך לבחור. הנושא של בית דיור מוגן הינו מרובה שיקולים ודורש חשיבה וככל שאנו מתקדמים במסלול החיים כך הופכת הבחירה למורכבת יותר.

בית דיור מוגן קרוב למקום מגורינו

אחד ההיבטים המורכבים ביותר במעבר בית הוא יצירת השינוי בחוג החברתי הקיים.
כעבור זמן מה אנו מתרגלים יותר ויותר לסביבתנו, וחיינו מתנהלים על פי הקצב של עיר מגורינו האהובה והמוכרת.
זהו שיקול שיש לכבד, וזו גם אחת הסיבות לכך ש"בית בלב" מרחיב את בתי הדיור המוגן ומקים בתים בערים רבות בארץ, מה שמאפשר למבוגר לגור בסביבה נוחה ומוגנת מבלי להחליף את החוג החברתי . תוכלו להמשיך להתגורר ביישוב שאתם מכירים ואוהבים כשאתם נהנים מכל יתרונות הדיור המוגן.
בנוסף לשגרת החיים הקיימת, צוות "בית בלב" שואף להעשיר את חיי החברה של המתגוררים בו ומציע פעילות חברתית איכותית ונרחבת, היכרויות חדשות, פעילות ספורטיבית, הרצאות ועוד.

שתהיו לנו דיירים בריאים

אחת הסיבות לבחירת השם "דיור מוגן" הוא זמינות השירות הרפואי 24 שעות ביממה.
לא נרחיב כאן על חשיבות התזמון להצלחת הטיפול הרפואי, במיוחד במקרה חירום!
בנוסף לזמינות מתמדת של שירות רפואי אנו מציעים לדיירים פעילות ספורטיבית מותאמת, וכן פתרונות לבעיית הנגישות ואבזור דירות המאפשר לכל דייר לנהל חיים בריאים ועצמאיים.
לידיעתכם, לעצמאות השפעה חיובית ביותר על מצב פיזי וקוגניטיבי.

הכול נשאר במשפחה

כשהחלטתם להקים משפחה, רוב הסיכויים שהחלפתם מקום מגורים וייתכן גם מספר פעמים. אתם תישארו חלק מהמשפחה גם אם תחליטו להתאים את מקום המגורים לצרכים המשתנים ותעברו לדיור מוגן.
כפי שכבר אמרנו, אין כל צורך בניתוק קשרים חברתיים בכלל וקשרים עם בני המשפחה בפרט.
הרי אינכם עוזבים את העיר. בני המשפחה היקרים לליבכם יוכלו לבקר אתכם בבית הדיור המוגן או בבתי הקפה המצויים במתחמי הדיור השונים.
מעבר לכך, ילדכם יעריכו את האפשרות להמשיך ולנהל את חייהם כשגרה ולדעת שיקיריהם נמצאים במקום בטוח, טיפולי ואוהב.

דיור מוגן – לא מה שאתם חושבים

ההנחה הרווחת , אם כי שגויה  היא שלדיור מוגן עוברים רק אלו שזקוקים לסיוע מסיבות בריאותיות. מדובר בסטיגמה בלתי מוצדקת וחשוב לציין כי המציאות היא אחרת לגמרי, כפי שמראים  המחקרים  שנערכו בנושא .
כמו כל דבר בעולם, גם המשפחה הגרעינית עוברת מספר שלבי התפתחות ובסופו של דבר מגיע השלב בו יוצרים הילדים משפחות גרעיניות משלהם ובעקבות כך מחליפים מקום מגורים. הקרבה הנפשית עם ההורים נותרת בעינה אך המרחק הפיסי גדל.
בשלב זה מקבל זוג ההורים "זמן לעצמם" שכה השתוקקו לו בעבר, אך אליה וקוץ בה.  קשה למלא בן רגע כמות גדולה כזו של פנאי. זו הסיבה העיקרית שבגללה פונים האנשים לדיור מוגן בהיותם בריאים לחלוטין: חיי חברה תוססים  תרבות פנאי מאורגנת היטב. אצלנו במתחמי דיור מוגן יוקרתי מאת "בית בלב" תמצאו עיסוק כלבבכם. אנחנו כבר נדאג לכך.